Sanallaştırma

SANALLAŞTIRMA:
BNV Bilişim Türkiye’de sanallaştırma teknolojilerini tanımaya başladığı ilk günlerde, büyük ölçekli şirkerketlerin ilk proje üreten firmalarından biri konumundadır, 15 yıllık bilgi birikimi ve proje deneyimlerini güncel teknolojiler ile geliştirmeye devam etmektedir.
BNV Bilişim Bu alanda başta Sunucu Sanallaştırma olmak üzere, Masaüstü Sanallaştırma, Uygulama Sanallaştırma, Fiziksel sunucu sanallaştırma, çoklu ortam ve birçok ayrı lokasyondaki sistemleri tek yerden koordine etmek için sayısız vmware ve hyper-v projelerine başarı ile imza atmıştır.

Kurumsal firmaların mevcut fiziksel sistemlerin sanal ortama taşınması, deduplication teknolojisi kullanılarak düzenli yedek alınmasının sağlanması, geçilen sanal ortamındaki sunucuların, uzaktaki bir şubeye replikasyonunun yapılması gibi değişken yapılara uygun projeler gerçekleştirmiştir.

Sunucu Sanallaştırma çözümlerinde Microsoft Hyper-V, sanal sunucuların yönetiminde System Center Virtual Machine Manager entegrasyonu ile ilerlemektedir.
Masaüstü Sanallaştırma çözümlerinde projelerdeki ihtiyaca göre, Microsoft Remote Desktop Services (RDS), Virtualization Desktop Infrastructure (VDI), Microsoft ortaklığında Citrix XenDesktop entegrasyonu ile ilerlemektedir. Sanallaştırma Çözümleri

Sanallaştırma teknolojileri ile;
Mevcut Fiziksel kaynaklardan ve kapasiteden maksimum oranda verim elde edilmekte,
Donanım yatırım maliyetleri azaltmak ve konsolidasyon ede bilmek
Fiziksel cihazlardaki yönetim ve bakım maliyetleri düşürmek,
Yazılımsal ve donanımsal bağımlılıklar ortadan kaldırmak,
Dağınık yapı ve sunucu parkurların yerine merkezi yönetim kolaylığı sağlamak,
Sistem odası giderlerinden önemli ölçüde tasarruf elde etmek ve enerji verimliliği artırmak,
Kurulum, yükseltme, yeni sunucu oluşturma gibi işlemler kolaylaştırmak,
Bir çok donanımı paylaşımlı kullanım mümkün hale getirmektedir…

BNV Bilişim olarak sanallaştırma platformları ile Sunucu Sanallaştırma, Masaüstü Sanallaştırma, Uygulama Sanallaştırma, Depolama Sanallaştırma, Ağ Sanallaştırma alanlarında, kurumların BT altyapılarını sadeleştirecek, operasyonel iş yükünü azaltacak, maliyetleri düşürecek, verimliliği arttıracak, kritik sistem ve uygulamalarda süreklilik sağlayacak çözümler sunuyoruz.